Nowoczesna edukacja w zakresie przedmiotów ścisłych za pomocą książek “Odkryć fizykę”

W szkołach powinny być stosowane różnego typu metody nauczania, dostosowane do bieżących umiejętności uczniów oraz ich przyszłych planów w zakresie dalszej edukacji. Młodzi ludzie nie zawsze jednak są świadomi znaczenia tego etapu w nauce, jak również mogą często zmieniać decyzje dotyczące swojej przyszłej kariery zawodowej. Bez względu na indywidualne predyspozycje uczniów na zajęciach w szkole powinny być stosowane nowoczesne pomoce naukowe. Warto zwrócić szczególną uwagę na serię książek “Odkryć fizykę” opracowaną przez wydawnictwo Nowa Era.

Atrakcyjny wygląd i wysoki poziom merytoryczny

Każda książka wykorzystywana w szkołach powinna być atrakcyjna dla uczniów. Musi przekazywać szeroki zakres wiedzy w sposób dostosowany do percepcji młodego człowieka. Taka jest właśnie książka “Odkryć fizykę 1” opracowana przy współpracy z Marcinem Braunem i Weroniką Śliwą. Została wydana na wysokiej jakości papierze, a kolorowe strony są uzupełnione dużą liczbą ilustracji. Podręcznik sprawia wrażenie czasopisma branżowego, co może być prawdziwą niespodzianką osób przyzwyczajonych do tradycyjnych książek szkolnych.

Doświadczenia wykonywane w szkole i w domu

W podręczniku “Odkryć fizykę 1” autorzy starają się przekonać uczniów, że studiowanie nauk ścisłych może mieć bardzo pozytywny wpływ na ich przyszłe zatrudnienie. W treści proponowane są eksperymenty wykonywane przy użyciu przedmiotów codziennego użytku, a także doświadczenia możliwe do obserwacji na ulicach miast i miasteczek. Materiał został podzielony na krótkie fragmenty, a po każdym ważnym dziale zamieszczone są zadania powtórzeniowe pozwalające utrwalać wiedzę.

Metody przygotowania do egzaminu dojrzałości

Na lekcjach fizyki uczniowie muszą wielokrotnie rozwiązywać zadania obliczeniowe. Wiele przykładów znajdą w podręczniku “Odkryć fizykę 1”. Niektóre są uzupełnione o gotowe odpowiedzi lub komentarz sugerujący najlepszą metodę uzyskania poprawnego wyniku. Ćwiczenia mają różny poziom trudności i mogą być doskonałym wsparciem w całym okresie nauczania w liceum ogólnokształcącym lub technikum. W związku z tym książki z serii “Odkryć fizykę” mogą stanowić narzędzie przydatne podczas przygotowywania uczniów do egzaminu maturalnego.